گیمیفیکیشن را میتوان مفهومی قدیمی دانست که چند سالی است دیدگاهی آکادمیک و منسجم گرفته، به طوری که چندین دانشگاه مطرح جهان نیز در برنامه ی درسی خود اقدام به ارائه ی این درس نموده اند. مفهوم اولیه گیمیفیکیشن را میتوان اینطور بیان کرد: استفاده کردن از انگیزاننده های طبیعی برای به حرکت در آوردن مخاطب. در این میان نیز مهمترین انگیزاننده برای انسان را میتوان تفریح و بازی دانست، و این همان نقطه ی آغازین مفهوم گیمیفیکیشن است.

تعریف استانداردی برای گیمیفیکیشن وجود ندارد، ولی در بین فعالان این زمینه تعریفی که بیشترین مقبولیت را داراست عبارتست از: استفاده از المان ها و تفکرات بازی گونه، در زمینه هایی که ماهیت بازی ندارند. مفهوم گیمیفیکیشن را هم اکنون میتوان در بسیاری از زمینه های تجاری و محصولات، آموزشهای اجتماعی، پزشکی، درمان اختلالات فکر و ذهنی، درمان فراموشی و یا حتی آموزش های نظامی مشاهده کرد، و چیزی که در همه ی آنها مشترک میباشد سعی در بیشینه کردن یادگیری و درگیر ساختن کاربر با محصول (و یا مفهوم مورد نظر) است.

در حقیقت، از گیمیفیکیشن میتوان جهت ایجاد جذابیت در یادگیری، انجام فرآیند های تکراری و یا کارهای غیر جذاب برای مقاصد غیر بازی گونه استفاده ی نمود، و این خاصیت را میتوان مهمترین دلیل فراگیری این زمینه جدید در عرصه های مختلف دانست.

بایستی بدانیم که زمانی میتوانیم گیمیفیکیشن را به خوبی پیاده سازی کنیم که فعالیت های روزمره، کسل کننده و سخت (به عبارت دیگر، فعالیتهای غیر جذاب و مفرح) را به فعالیت های جذاب و مفرح و بازیگونه تبدیل کنیم، به طوری که هدف بازیکنان ما – همان کارمندان و یا مشتریان و یا هر اسمی که شما بر روی آنها بگذارید- به انجام رساندن خواسته های ما، که هم اکنون با لذت بازی کردن و انگیزه هایی برای پیشرفت و خواست درگیر شدن بیشتر با بازی نیز همراه است، میباشد.

انگیزاننده های داخلی و خارجی در آفرینش بازی ها

 

Read more

آیا میدانید نقاط قوت بازیهای کامپیوتری چیست؟ گیمیفیکیشن یا بازی‌آفرینی علم استفاده از این نقاط قوت است.

Read more

توضیحی مختصر در مورد ساز و کار گیمیفیکیشن و بازی‌آفرینی و مکانیک بازیها

Read more

بازی آفرینی در حوزه ی سلامت، مهمترین نگاه بازیگونه به مقوله‌ی سلامت فردی

 

Read more

گیمیفیکیشن و بازی آفرینی در کسب و کار برای شناساندن محصولات به مشتری ها

Read more

توضیحی مختصر در مورد بازی آفرینی در حوزه‌ی آموزش، یکی از زیباترین کاربردهای گیمیفیکیشن 

Read more
 توضیحاتی در مورد تجارت و کسب و کار با گیمیفیکیشن و بازی آفرینی
Read more

یکی از ویژه ترین قستمهای سایت  شامل مقالات عمومی و تخصصی به همراه معرفی  آخرین پیشرفتنها و موفقیتهای صورت گرفته در این علم

Read more

در اینجا میتوانید ویدیوهای ما را مشاهده کنید که اغلب مربوط به استفاده از بازی آفرینی در صنعت میباشد.

Read more

یکی از عالیترین نمونه های پیاده سازی شده ی گیمیفیکیشن در حوزه ی سلامت را با بازی "زامبی ها، فرار کنید"تجربه کنید

 

Read more

گروه تخصصی گیمیفیکیشن فرا گیم توسط گروهی از علاقه مندان به این مفهوم در ایران شکل گرفته و مفتخر است که اولین وبگاه رسمی برای مفاهیم بازی آفرینی در ایران میباشد. عمده فعالیت ما بر روی گسترش هر چه بیشتر  این مفهوم در میان پارسی زبانان بوده و در تلاشیم تا هر چه بیشتر بتوانیم نکات کلیدی، مفاهیم ارزشمند و خطراتی که ممکن است بکار گیری این مفهوم باعثش شده باشد را با شما علاقه مندان در میان بگذاریم.

Joomla SEF URLs by Artio
Loading...
Loading...